استخاره مطلق چیست ؟ چه زمانی باید استخاره مطلق گرفته شود ؟ | بلاگ

استخاره مطلق چیست ؟ چه زمانی باید استخاره مطلق گرفته شود ؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعاگو 2agoo.com استخاره مطلق چیست و چگونه گرفته می شود ؟ را برای شما عزیزان قرار دادیم .

استخاره مطلق چیست و چگونه گرفته می شود ؟
استخاره مطلق چیست و چگونه گرفته می شود ؟

استخاره مطلق چیست و چگونه گرفته می شود ؟,استخاره مطلق,نحوه باز کردن استخاره مطلق,مواقعی که باید استخاره مطلق گرفت,چه زمانی استخاره مطلق گرفته می شود ؟,رفع حیرت و سرگردانی با استخاره مطلق

استخاره مطلق، استخاره‌ای است که در آن هیچ شک و شبهه‌ای نیست و در روایات ما از آن بیشتر نام برده شده و اهل دل و عرفان، دائما با چنین استخاره‌ای در تمامی مراحل کارها – حتی جزئی‌ترین آن ها – سر و کار دارند.

این استخاره، در واقع نوعی دعا و طلب خیرکردن است و فقط مربوط به مواقع شک و دو دلی و تردید نیست. از همین روست که امام صادق(علیه‌السّلام) فرمود که خدا می‌فرماید: « من شقاء عبدی ان یعمل‌الاعمال ولایستخیربی»؛ از بدبختی بنده ی من آن است که کاری از کارهایش را بدون استخاره (طلب خیر) از من انجام دهد.

پیشوایان معصوم ما « علیهم‌السّلام » کیفیت این استخاره را چنین تعلیم داده‌اند: امام باقر(علیه‌السّلام) فرمود: « پدرم امام سجاد (علیه‌السّلام) هرگاه می‌خواست کاری انجام دهد، وضو می‌گرفت و دو رکعت نماز می‌خواند و بعد از نماز، دویست بار از درگاه خدا طلب خیر می‌نمود، سپس دعا می‌کرد و بعد آن کار را انجام می‌داد.

و نیز روایت شده است که امیرمؤمنان علی (علیه‌السّلام) در کیفیت این استخاره فرمود: « ابتدا دو رکعت نماز بخوان، بعد صد بار بگو استخیرالله؛ یعنی از خدا طلب خیر می‌کنم. آنگاه دعا کن و سپس کار خود را انجام بده.

پس مطابق اکثر روایات، این نوع استخاره فقط برای رفع حیرت و سرگردانی نیست، بلکه در همه ی مراحل یک کار، خوب و پسندیده و راه‌گشاست و اگر این کار بعد از نماز و دعا و با طهارت و حضور قلب باشد، قطعا بهتر است.

منبع : اینترنت

...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : شنبه 11 فروردين 1397 ساعت: 18:25