خواص و فضیلت فراوان مداومت در گفتن ذکر تسبیحات اربعه از رسول خدا (ص) | بلاگ

خواص و فضیلت فراوان مداومت در گفتن ذکر تسبیحات اربعه از رسول خدا (ص)

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

آثار و برکات گفتن مداوم ذکر سبحان الله و الحمد الله و لا اله الاّ الله و الله اکبر طبق فرمایشات پیامبر اکرم (ص) . ذکر تسبیحات اربعه یکی از قویترین ذکرها برای حاجت روایی و رفع فوری مشکلات می باشد .

خواص و فضیلت فراوان مداومت در گفتن ذکر تسبیحات اربعه از رسول خدا (ص),خواص و فوائد گفتن ذکر سبحان الله والحمدالله ولا اله الاّ الله و الله اکبر,ثواب و پاداش گفتن ذکر سبحان الله والحمدالله ولا اله الاّ الله و الله اکبرآثار و برکات گفتن ذکر سبحان الله والحمدالله ولا اله الاّ الله و الله اکبر

ذکر تسبیحات اربعه:

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: پنج چیز است که چقدر در میزان سنگین اند؛ گفتن سبحان الله و الحمد الله و لا اله الاّ الله و اللّه اکبر و فرزند شایسته ای است که از مسلمانی بمیرد و او در مرگ آن فرزند دامن صبر از دست ندهد و به حساب خداوند منظور بدارد.

2ـ امام صادق علیه السّلام فرمودند: رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرموده است: ذکر «سبحان الله و الحمد الله و لا اله الاّ الله و الله اکبر» را زیاد بگوئید. چون در قیامت این اذکار با گروهی از فرشتگان و محافظ از پیش رو و پشت سر خواهند آمد. و این اذکار باقیات الصالحات می باشند

***************************************

ذکر خدا، از یاد بردن هستی محدود خویش در رهگذر یاد اسمای الهی است و تداوم و استمرار آن زنگار گناهان را از روی دل می زداید؛ زیرا غفلت و فراموشی حق تعالی ، ساحت دل را مکدّر می کند.ذکر خداوند آثار و ثمرات اعجاب آور و باشکوهی دارد.فال امروز

«عن مالک بن أنس عن أبی عبد الله ع عن آبائه ع عن النبی ص قال جاء الفقراء إلی رسول الله ص فقالوا یا رسول الله إن للأغنیاء ما یعتقون و لیس لنا و لهم ما یحجون و لیس لنا و لهم ما یتصدقون و لیس لنا و لهم ما یجاهدون به و لیس لنا فقال النبی ص من کبر الله مائة مرة کان أفضل من عتق مائة رقبة و من سبح الله مائة مرة کان أفضل من سیاق مائة بدنة و من حمد الله مائة مرة کان أفضل من حملان مائة فرس فی سبیل الله بسرجها و لجمها و رکبها و من قال لا إله إلا الله مائة مرة کان أفضل الناس عملا فی ذلک الیوم إلا من زاد قال فبلغ ذلک الأغنیاء فصنعوه قال فعادوا إلی النبی ص فقالوا یا رسول الله قد بلغ الأغنیاء ما قلت فصنعوه قال ذلک فضل الله یؤتیه من یشاء و الله ذو الفضل العظیم؛ مالک بن انس از امام صادق (ع) از پدرانش از امیر مؤمنان (ع) نقل کرده است که فرمود:نیازمندان نزد رسول خدا (ص) آمدند و گفتند:ای پیامبر خدا، توانگران مالی دارند که به وسیله آن بردگان را آزاد می کنند و ما نداریم، و برای آنان وسیله حج فراهم است ولی برای ما نیست، و آنان اموالی دارند که صدقه می دهند ولی ما نداریم، و برای آنان وسیله جهاد فراهم است ولی برای ما نیست.

پیامبر (ص) فرمود:هر کس صد مرتبه «الله اکبر» بگوید پاداش آن از آزاد کردن صد برده بیشتر است، و هر کس صد مرتبه «سبحان الله» بگوید از بردن صد قربانی در حج بهتر است، و هر کس صد مرتبه «الحمد لله» بگوید فضیلت آن از فرستادن صد اسب زین دار و دهنه دار و رکاب دار در راه خدا بیشتر است، و هر کس صد مرتبه «لا اله الا الله» بگوید عمل او در آن روز از تمام مردم بهتر است، مگر کسی که بر آن بیفزاید. آن گاه امام (ع) فرمود:این سخن به گوش توانگران رسید و آنان نیز چنین کردند. پس نیازمندان بار دیگر نزد پیامبر (ص) آمدند و گفتند:ای پیامبر خدا آنچه شما گفتی به گوش توانگران رسید و آنان هم این ذکرها را گفتند. پیامبر (ص) فرمود:این فضل و بخشش خداست که آن را به هر که بخواهد عطا می کند و خداوند دارای بخشش عظیم است».

پاداش کسی که بگوید:«سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر»

1- «عن یونس بن یعقوب عن أبی عبد الله ع قال التفت رسول الله ص إلی أصحابه فقال اتخذوا جننا فقالوا یا رسول الله أ من عدو قد أظلنا فقال لا و لکن من النار قولوا سبحان الله و الحمد لله و لا إله إلا الله و الله أکبر؛ یونس بن یعقوب از امام صادق (ع) نقل کرده است که فرمود:رسول خدا (ص) به یارانش روی کرد و فرمود:سپرهایی برای خود برگیرید. گفتند:ای پیامبر خدا، آیا از دشمنی که به ما نزدیک شده است؟ فرمود:نه، بلکه از آتش دوزخ! بگویید:سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر».

2- «عن أبی بصیر عن أبی عبد الله ع قال قال رسول الله ص أکثروا من سبحان الله و الحمد لله و لا إله إلا الله و الله أکبر فإنهن یأتین یوم القیامة لهن مقدمات و مؤخرات و معقبات و هن الباقیات الصالحات؛ ابوبصیر از امام صادق (ع) کرده است که رسول خدا (ص) فرمود:ذکر «سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر» را بسیار بگویید، زیرا این اذکار در روز رستاخیز با گروهی از فرشتگان که بعضی از آنها پیشگام و بعضی از پیش رو و پشت سر نگهبانند وارد می شوند، و این ذکرها ذخیره های نیکویی هستند».

3- «عن أبی الجارود عن أبی جعفر ع قال قال رسول الله ص من قال سبحان الله غرس الله له بها شجرة فی الجنة و من قال الحمد لله غرس الله له بها شجرة فی الجنة و من قال لا إله إلا الله غرس الله له بها شجرة فی الجنة و من قال الله أکبر غرس الله له بها شجرة فی الجنة فقال رجل من قریش یا رسول الله إن شجرنا فی الجنة لکثیر قال نعم و لکن إیاکم أن ترسلوا علیها نیرانا فتحرقوها و ذلک أن الله عز و جل یقول:یا أیها الذین آمنوا أطیعوا الله و أطیعوا الرسول و لا تبطلوا أعمالکم؛ابوالجارود از امام باقر (ع) نقل کرده است که پیامبر خدا (ص) فرمود:هر کس «سبحان الله» بگوید خداوند برای او در بهشتدرختی می کارد، و هر کس «الحمد لله» بگوید خدا برای او نیز در بهشت درختی خواهد کاشت، و هر کس «لا اله الا الله» بگوید خداوند برای او هم در بهشت درختی می نشاند، و هر کس «الله اکبر» بگوید خدا در برابر آن برای او نیز درختی می کارد. پس مردی از قریش گفت:ای رسول خدا، درختان ما در بهشت فراوان است! فرمود:آری، ولی بترسید از اینکه آتشی بفرستید و آنها را بسوزانید، و این همان سخن خداوند است که می فرماید:ای کسانی که ایمان آورده اید، خدا را اطاعت کنید و از پیامبرش فرمان برید و اعمال خود را تباه نکنید (محمد/ 33)».

بازنشر : سایت دعاگو (مرجع کامل ذکر و دعاهای قرآنی و سریع الاجابه)

...
نویسنده : بازدید : 0 تاريخ : پنجشنبه 15 شهريور 1397 ساعت: 8:05