گنجنامه ها و نسخه های دفینه و گنج در دوران باستان چگونه نوشته می شدند ؟

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

گنجنامه ها و نسخه های دفینه و گنج در دوران باستان چگونه نوشته می شدند ؟

در این بخش از سایت باستان شناسی و ذکر و دعاهای قرآنی دعاگو 2agoo.com گنجنامه ها و نسخه های دفینه و گنج در دوران باستان چگونه نوشته می شدند ؟ را برای شما عزیزان قرار دادیم . در دوران باستان گنجنامه ها و نسخه های گنج و دفینه چگونه تهیه و نگارش می شدند ؟ روش حکاکی گنجنامه و نسخه گنج بر روی سنگ و پوست حیواناتی از قبیل پوست آهو و پوست گاو و پوست کرگدن چگونه بود ؟ در ادامه از سایت دعاگو همراه ما باشید با روش نوشتن گنجنامه و نسخه های گنج و دفینه و زیرخاکی در گذشته …

گنجنامه ها و نسخه های <strong>دفینه</strong> و گنج در <strong>دوران</strong> <strong>باستان</strong> <strong>چگونه</strong> <strong>نوشته</strong> می <strong>شدند</strong> ؟
گنجنامه ها و نسخه های دفینه و گنج در دوران باستان چگونه نوشته می شدند ؟

گنجنامه ها و نسخه های دفینه و گنج در دوران باستان چگونه نوشته می شدند ؟,در دوران باستان گنجنامه ها چگونه نوشته می شدند ؟,روش تهیه نسخه گنج در دوران باستان,نوشتن گنجنامه روی پوست بز و پوست آهو,گنجنامه بر روی سنگ,نسخه گنج و دفینه روی پوست گاو,روش حکاکی گنجنامه بر روی سنگ و پوست,عکس و تصاویر گنجنامه و نسخه گنج و دفینه

نسخه گنج چگونه تهیه می شد ؟ بیشتر نوشته های روی پوست را داغ میکردند و جوهر های مخصوصی بود که قابل شستشو بود و آب آنها را از بین نمیبرد که اکثر نوشته های روی پوست با این جوهر نوشته میشده است. بعضی اوقات نوشته هائی رو میبینم روی پوست که با خون نوشته شده است.

روش تهیه و نگارش نسخه های دفینه و نسخه گنج

گنج نامه ها اکثرا روی سنگ است و بعد از آن به ترتیب روی پوست آهو و پوست گاو و گنج نامه های مهم که درباری بوده است بعد از سنگ بیشتر روی پوست کرگدن میباشد. ولی اکثر گنج نامه ها روی سنگ یشم حکاکی میشده است.

اکثر نوشته های روی پوست با خون گنج نامه یا نسخه نیست و بیشتر آنها دعا هست و جزو طلسمات محسوب میشود و اکثرا با خون کفتر نوشته میشده است.پس این مورد رو اشتباه نکنیم.

پوستها در زمان خود دباغی میشدند و مواد مخصوصی مانند رزین و روعن به آنها میخورده است که عمر پوست رو بالا میبرده و مقاومت آن را بسیار زیاد میکرده. این پوستها اگر در جای مناسب نگهداری شوند تا پنج هزار سال عمر میکنند.

پوستها را اکثرا در جای خشک یا داخل نی نگهداری میکردند و دو سر آن را می بستند و هر چه به پوست هوای کمتری برخور کند سالم تر میماند و عمر آن طولانی تر میشود.

**********************************************************

بازنشر : سایت دعاگو (مرجع کامل ذکر و دعاهای قرآنی و سریع الاجابه)

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 29 آبان 1397 ساعت: 13:11

close
تبلیغات در اینترنت